Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2020 r.

 1. Dziś dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00. Dziś pauliści rozprowadzają swoje publikacje, m.in. „Ewangelia na każdy dzień”.
 2. Dziś setna rocznica śmierci św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Polecajmy jego wstawiennictwu sprawy naszego miasta i nasze osobiste.
 3. Kolęda:
  2.01. czwartek (od godz. 16.00) – ul. Piłsudskiego, Grzegorza, 3 Maja, Rynek, Grodka, plac św. Michała, Mickiewicza;
  4.01. sobota (od godz. 9.30) – ul. Sobieskiego i Szopena.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w kościele parafialnym jak i w kościołach dojazdowych odbędzie się w piątek od godziny 16.00.
 5. Wyjątkowo odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00.
 6. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 7. W niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
 8. 5 stycznia (niedziela) w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu chóru Sonores, zespołu Soul i Souliki o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!
 9. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie wiary. Wyjdziemy z Placu św. Michała na Plac Harcerski o godz. 14.15. Nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy św.
 10. 7 stycznia po Mszy św. wieczornej w Klubie Górnika odbędzie się ciekawe spotkanie. O godz. 18.45 wykład p. prof. dra hab. Pawła Skrzydlewskiego nt. „Ekoterroryzm – New Age, przejawy i konsekwencje”, a po nim o godz. 19.15 film pt. „Mięsożerca – wróg numer jeden”. Wstęp wolny. Zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie im. ks. Z. Gorazdowskiego. Warto skorzystać.
 11. W Nowym Roku życzymy wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, szczęścia, zdrowia, spełnienia zamierzeń i pokoju w sercu. Szczęść Boże!
31 grudnia 2019|