Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (II Niedziela Adwentu)

  1. Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie i zbiórka do puszek na potrzeby tamtego Kościoła. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Pamiętajmy dziś o Godzinie Łaski.
  2. W liturgii: piątek – św. Łucji, sobota – św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do udziału w roratach, jak również do skorzystania ze spowiedzi św. i nie odkładania tego sakramentu na ostatnią chwilę.
  3. Spotkania przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: poniedziałek – kl. VII, wtorek – kl. VI, środa – kl. VIII. Początek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
  4. Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji małżonków przeżywających jubileusze sakramentu małżeństwa, sprawowana w niedzielę Świętej Rodziny 29 grudnia o godzinie 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
  5. Od następnego tygodnia zaczynamy spowiedź przedświąteczną w naszym dekanacie i mieście. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w piątek i sobotę 20 i 21 grudnia w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 10.00 i 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.30.
  7. Nasi panowie kościelni zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wyrażają serdeczną wdzięczność za otwarte domy, mieszkania i za złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli zostało opuszczone mieszkanie lub dom, przepraszamy za niedopatrzenie, a wszystkich, którzy potrzebują opłatków, zapraszamy do zakrystii.
  8. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 6 zł za małą świecę i 12 zł za dużą.
  9. Rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy roraty. Może byłoby warto – mimo braku czasu – zmobilizować się do uczestnictwa?…
  10. W „Niedzieli” kilka ciekawych artykułów o spowiedzi św. oraz artykuł o lęku przed brakiem telefonu. Zachęcamy do czytania.
13 grudnia 2019|