Orszak Trzech Króli po raz czwarty przejdzie ulicami Sanoka

6 stycznia 2020 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz czwarty ulicami Sanoka przejdzie Orszak Trzech Króli. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Jak co roku wyruszymy w barwnym Orszaku za Trzema Królami w drogę do Stajenki. Prowadzeni przez Gwiazdę dotrzemy do Nowonarodzonego, aby Mu się pokłonić i wyrazić naszą radość kolędą.

Podczas tego wydarzenia towarzyszyć będą nam trzy kolory: czerwony, zielony i niebieski.

Czerwonym kolorem odznaczać się będzie Orszak Europejski, któremu przewodzić będzie Król Kacper. Orszak ten stanowić będą parafie pw. Narodzenia NMP (Dąbrówka) i Chrystusa Króla (Wójtostwo). Parafia pw. Narodzenia NMP wyruszy z ul. Piastowskiej o godz. 13.15. Z kolei parafia pw. Chrystusa Króla wyruszy spod kościoła o godz. 13.30.

Kolor zielony będzie towarzyszyć parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to Orszak Azjatycki prowadzony przez Króla Melchiora. Obie parafie wyruszą w jednym, wspólnym Orszaku o godzinie 13.45 spod kościoła na Posadzie.

Kolor niebieski, którym wyróżniać będzie się Orszak Afrykański prowadzony przez Króla Baltazara przywdzieją parafie pw. Przemienienia Pańskiego i Podwyższenia Krzyża Świętego. Parafie zgromadzą się o godz. 14.15 na Placu św. Michała skąd wyruszą w orszakową drogę.

O godz. 14.30 wszystkie Orszaki połączą się na Placu Harcerskim. Będziemy tam również świadkami sceny „Walki dobra ze złem” przygotowywanej przez młodzież oazową parafii pw. Chrystusa Króla. Następnie Orszaki wspólnie wyruszą w kierunku Rynku. Przed kościołem Farnym czeka nas kolejna scena. Ochronka im. bł. Edmunda Bojanowskiego zaprosi nas na „Dwór Heroda”.

Finał odbędzie się na Rynku. Trzej Królowie pokłonią się Świętej Rodzinie składając niesione dary. Scenę przedstawiającą spotkanie mędrców ze Świętą Rodziną przygotowuje parafia pw. Narodzenia NMP. Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem. Podczas tego wydarzenia będzie również okazja posilenia się ciepłym posiłkiem. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny.

 

31 grudnia 2019|