Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.

 1. Dziś o godz. 17.00 wspolne kolędowanie z uczniami II LO w Sanoku i przy tej okazji kwesta na odbudowę domu byłego ucznia tej szkoły.
 2. We wtorek zakończenie R.P. 2019 – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. We środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji wizyty duszpasterskiej spowiedź w kościele parafialnym jak i w kościołach dojazdowych odbędzie się w piątek od godziny 16.00. Zapraszamy do systematycznej spowiedzi nie odkładając walki z grzechem i ludzkimi słabościami na święta wielkanocne.
 5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 6. 4 stycznia (I sobota miesiąca) w Przemyślu u oo. Franciszkanów „Męski Różaniec” o godz. 8.00.
 7. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska – tzw. kolęda. Kancelaria w dniach kolędy będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W nagłych przypadkach o posługę można prosić kapłana po każdej Mszy św. Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu przedstawiać się będzie następująco:
  30.12. poniedziałek (od godz. 16.00) – ul. Kazimierza Wielkiego, Lenartowicza, Modrzewskiego, Wałowa;
  2.01. czwartek (od godz. 16.00) – ul. Piłsudskiego, Grzegorza, 3 Maja, Rynek, Grodka, Plac św. Michała, Mickiewicza;
  4.01. sobota (od godz. 9.30) – ul. Sobieskiego i Szopena.
 8. Za tydzień o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękuję za głoszenie kazań adwentowych ks. Jakubowi, a dla dzieci ks. Mateuszowi i ks. Pawłowi. Dziękujemy p. Józefowi Pęcakowi, p. Edwardowi za przygotowanie szopki, s. Ewie za dekoracje kościoła, panom kościelnym, organistom, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, zespołowi Soul, chórowi Sonores, paniom sprzątającym kościół, paniom pracującym w kuchni i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!
 10. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie wiary. Nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy św.
 11. W Nowy Rok przyjedzie do nas brat paulista z wydawnictwem „Ewangelia na każdy dzień”.
 12. Zmarł ks. prałat Zdzisław Paweł Daraż. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 grudnia o godz. 12.00 w Dubiecku. Ks. Zdzisław urodził się 26 stycznia 1945 r. w Śliwnicy. Po ukończeniu studiów w przemyskim Seminarium przyjął święcenia kapłańskie 6 czerwca 1971 r. Pracował jako wikariusz w Niebylcu, Bączalu Dolnym, Nowotańcu, Dylągowej, Rozwadowie, Łączkach Jagiellońskich, Wysokiej Łańcuckiej i Łowcach. W 1981 r. wyjechał na misje do Kamerunu, gdzie spędził 23 lata. W latach 2004-2018 pracował w Belgii. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana NZOL „Zacisze” w Winnem-Podbukowinie. Po śmierci ks. Tomasza Grzywny wraz ze swoim bratem Marianem pomagał w naszej parafii, za co jesteśmy mu wdzięczni i modlimy się, aby Jezus przyjął go do grona zbawionych. Wyjazd na pogrzeb we własnym zakresie. Wieczne odpoczywanie ….
28 grudnia 2019|