IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

  1. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin; polecajmy czcigodnego solenizanta w modlitwie.
  2. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżywajmy ten wieczór w tradycyjnej religijnej atmosferze. Przed wieczerzą niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, a po wieczerzy śpiewanie kolęd. Nie stawiajmy na stole alkoholu.
  3. Pasterki w Stróżach i Płowcach o godz. 22.00. W czasie świąt godziny odprawiania tam Mszy św. pozostaną bez zmian. Pasterka w naszej farze o północy. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
  4. We środę uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę, podobnie w święto św. Szczepana. W liturgii: piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), sobota – święto św. Młodzianków.
  5. Są jeszcze świece wigilijne.
  6. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Suma w intencji jubilatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  7. Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest „Niedziela” (więcej numerów z płytą z kolędami Golców) w cenie 10 zł i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. Cena egzemplarza tych czasopism wzrasta do 6 zł.
  9. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z uczniami II LO w Sanoku, które odbędzie się 29 grudnia (niedziela) w naszym kościele o godz. 17.00.Wybrzmią najbardziej znane polskie kolędy, a podczas koncertu będą zbierane pieniądze na odbudowę domu naszego kolegi. Dom ten spłonął w ubiegłem roku.
  10. 5 stycznia koncert kolęd w wykonaniu chóru Sonores, zespołu Soul i Souliki o godz. 19.00.
21 grudnia 2019|