III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

  1. Dzisiaj niedziela jest zwana Niedzielą Gaudete; Pan jest blisko. Na godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity.
  2. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony.
  3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  4. Zachęcamy do udziału w roratach.
  5. Zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem dokładnego adresu i numeru kontaktowego.
  6. Przypomnienie: Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji Jubilatów sakramentu małżeństwa, sprawowana w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
  7. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedź przedświąteczną w naszym dekanacie i mieście. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w piątek i sobotę 20 – 21 grudnia w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o 10.00 i 16.00.
  8. Z racji spowiedzi w dekanacie kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księżmi po każdej Mszy św. w zakrystii.
  9. W dniu 21 grudnia o godz.16.00 na placu Św. Michałaodbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiegoi zadośćuczynienia za grzech aborcji. Organizuje Fundacja Pro Prawo do Życia oraz Akcja Katolicka.
15 grudnia 2019|