XXXIII Niedziela zwykła – 17.11.2019 r.

 1. Dziś o godz. 12.30 Msza św., a po niej comiesięczne nabożeństwo związane ze św. Ritą, patronką spraw po ludzku trudnych i beznadziejnych. Prosimy o wypisywanie intencji, z którymi przyjdziemy na to nabożeństwo.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną (-ły) poświęcone opłatki na stół wigilijny, które od poniedziałku 18 listopada będą roznoszone przez naszych panów kościelnych od godz. 16.00. Pan kościelny Zbigniew rozpocznie roznoszenie opłatków od ul. Wesołej, Konarskiego i będzie nawiedzał mieszkańców tej części parafii, a w sobotę 23 listopada nawiedzi mieszkańców ul. Głowackiego od godz. 9.00. Pan kościelny Edward rozpocznie roznoszenie opłatków od ul. Heweliusza i Kopernika w kierunku centrum, natomiast w soboty od godz. 9.00 nawiedzi mieszkańców Okołowiczówki. Tak jak co roku prosimy Was, parafianie, przyjmijcie ich z otwartym sercem.
 3. W liturgii: poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, środa – św. Rafała Kalinowskiego, czwartek – Ofiarowanie NMP, piątek – św. Cecylii, niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto Akcji Katolickiej oraz KSM-u; odpust w parafii Chrystusa Króla w Sanoku – Msza św. odpustowa o godz. 11.30.
 4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek – kl. VII, wtorek – kl. VI, środa kl. VIII. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św.
 5. W czwartek o godz. 19.00 z udziałem księży z naszego dekanatu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych księży pracujących w naszym dekanacie, szczególnych tych, którzy zmarli niedawno.
 6. W piątek o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji patronki górników, św. Barbary. Zapraszamy wszystkich górników, ich rodziny, jak i tych, którzy są związani z górnictwem.
 7. W sobotę pielgrzymka Akcji Katolickiej do katedry w Przemyślu.
 8. Trzy lata temu dokonaliśmy aktu proklamacji Jezusa za Króla i Pana. Pragniemy ten akt realizować, poddając się woli i władzy Jezusa, naszego Pana, oraz wywyższać Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Niech królestwo Chrystusa urzeczywistnia się w nas i pośród nas.
 9. W zakrystii jest do nabycia „Kalendarz rolniczy”, cena 25 zł.
 10. Parafia Ojców Franciszkanów w Sanoku zaprasza wszystkie pełnoletnie kobiety do uczestnictwa w weekendowym spotkaniu „Kobieta królewski projekt – zobacz siebie na nowo”. Podczas konferencji i warsztatów kobiety odkrywać będą swoją tożsamość i godność córki Boga oraz Boży plan na swoje życie, powołanie i misję do służby ludziom i dla Kościoła. Termin: piątek 29 listopada do niedzieli 1 grudnia. Prowadzenie: Sylwia Wilk. Więcej informacji w gablocie na kościele.
 11. Zarząd Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku z całego serca dziękuje mieszkańcom Parafii w Sanoku za wsparcie finansowe kwesty w dniu 1 listopada. Dochód z kwesty w wysokości 19.076,10 zł + 8,12 euro + 10 bani będzie przeznaczony na cele statutowe Towarzystwa. Za okazane zrozumienie, pomoc i wsparcie składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 12. W naszym kinie od soboty będę wyświetlany film „Nieplanowane” dotyczący obrony życia dzieci nienarodzonych. Zachęcamy do obejrzenia.
17 listopada 2019|