I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

  1. Dziś początek Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 6.00 i 18.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci – na Mszę św. wieczorem – by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. Postanówmy sobie uczestnictwo w tych nabożeństwach; to naprawdę piękna polska tradycja.
  2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych; taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – św. Franciszka Ksawerego, środa – św. Barbary, piątek – św. Mikołaja, sobota – św. Ambrożego.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00, w piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
  5. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Sióstr Służebniczek NMP. Pamiętajmy w tym dniu o Godzinie Łaski (12.00 – 13.00); możemy modlić się w domu. Maryja powiedziała pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
  6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki; zapraszamy całe rodziny.
  7. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom; proszę o pomoc Akcję Katolicką. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  8. Za tydzień o godz. 14.00 w naszym kościele Msza św. z okazji 101 rocznicy powstania 2 Pułku Strzelców Podhalańskich z udziałem kompanii honorowej 21 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Po niej odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci 22 Dywizji Piechoty Górskiej na Placu Harcerskim.
  9. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki.
  10. Uczelnia Państwowa w Sanoku, Fundacja Czas Nadziei oraz MOSiR Sanok zapraszają serdecznie na Charytatywny Koncert Mikołajkowy dla Dawida Radziejewskiego, przewodnika górskiego, mistrza Polski w nordic walking i wicemistrza świata w półmaratonie. Dawid we wrześniu uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doszło do przerwania rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Na koncercie zbierane będą pieniądze na rehabilitację. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, licytacje, bufet oraz pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem wraku samochodu. Koncert odbędzie się 6 grudnia (w piątek) od godz. 16.00 w Centrum Dydaktycznym Uczelni Państwowej.
30 listopada 2019|