XXX Niedziela zwykła – 27.10.2019 r.

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. We czwartek zakończymy tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Jutro święto świętych Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca.
 3. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiadamy codziennie przed i w czasie Mszy św., a we czwartek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Płowcach i Stróżach będzie w czwartek od godz. 16.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie św. i zyskane odpusty.
 4. Odpusty za zmarłych:

– W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który ofiarują za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

– W każdym dniu listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca św. Pozostałe warunki takie jak podano wyżej. Do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.

 1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzach. Na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Konopnickiej o godz. 14.00 będzie także Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych. W Stróżach i Płowcach Msze św. jak w niedziele; po nich bezpośrednio odbędą się procesje na miejscowe cmentarze. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. 2 listopada (sobota) – Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Porządek Mszy św. jak w każdy powszedni dzień; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, po której odprawimy w naszym kościele procesję za zmarłych. W tym dniu o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 3. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdą niedzielę listopada na sumie odprawimy za nich Mszę św.
 4. W I sobotę nie będziemy odwiedzać chorych z posługą kapłańską; uczynimy to za tydzień.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na sanockich cmentarzach będą kwestować nasze organizacje charytatywne: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Dochód z kwesty będzie przeznaczony na ich działalność statutową.
 6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji; o godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych.
 7. Akcja Katolicka informuje, że podczas zbiórki makulatury w SP nr 2 i na Placu Harcerskim zebrano łącznie 4 tony 290 kg na kwotę 429 zł. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne Bóg zapłać! Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone są na budowę studni w Afryce. Ponadto prosimy o dalsze magazynowanie makulatury, gdyż akcja będzie kontynuowana za 2-3 miesiące.
 8. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy św.; dziękujemy wszystkim w tym pomogli, nade wszystko ministrantom. Łącznie na wszystkich Mszach św. w całej parafii było 3065 osób, w tym 1303 mężczyzn i 1732 kobiety; do Komunii św. przystąpiło 996 osób, w tym 317 mężczyzn i 679 kobiet. Podsumowując – było w kościele ok. 44% wszystkich parafian.
27 października 2019|