XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019 r.

  1. Trwa miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
  2. Dziś przeżywamy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękuję członkom Akcji Katolickiej.
  3. Dziś pielgrzymka młodzieży do archikatedry na rozpoczęcie roku formacji w parafiach. Prosimy o modlitwę w intencji młodych oraz zapraszamy do wspólnot parafialnych dla dzieci i młodzieży. Istnieją: Krucjata Eucharystyczna i Ruch Apostolstwa Młodzieży, jak również ministranci.
  4. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – św. Teresy z Avila, środa – św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, piątek – święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, sobota – bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  6. We czwartek przypada 21. rocznica śmierci ks. prałata Mariana Burczyka, proboszcza sanockiej fary. Polecajmy go w naszej modlitwie.
  7. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do archikatedry; początek o godz. 9.30.
  8. Za tydzień będziemy liczyć wiernych uczestniczących w Eucharystii i przyjmujących Komunię św. Za tydzień Niedziela Misyjna; taca będzie przeznaczona na misje; również w następną niedzielę nabożeństwo ku czci św. Rity.
  9. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy wkładać do przygotowanych skrzynek. Nabożeństwo za zmarłych będzie odprawiane w listopadzie o godz. 17.30; w każdy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  10. Jutro, 14 października, Akcja Katolicka organizuje zbiórkę makulatury. Kontener będzie podstawiony na Placu Harcerskim ok. godz. 11.00. Uzyskane środki przeznaczone będą na budowę studni w Afryce.
15 października 2019|