XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019 r.

 1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu; modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości; materialnie wspieramy radio diecezjalne FARA. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych.
 2. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, jego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Prosimy o szczerą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
 3. W liturgii: poniedziałek – świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, wtorek – Światowy Dzień Sybiraka (Msza św. w 80 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę), środa – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski, piątek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników koreańskich, sobota – święto św. Mateusza, imieniny ks. Mateusza.
 4. We wtorek wspominamy 80 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Módlmy się za naszą Ojczyznę.
 5. We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i nowych kandydatów.
 6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek – kl. VII, środa- kl. VIII; spotkania rozpoczynają się od udziału we Mszy św.
 7. W piątek o godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież w ramach parafialnej grupy RAM-u. Apel do rodziców, by zachęcili swe dzieci do zaangażowania w parafii.
 8. W dniu 21 września 2019 r.  o godz. 16.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji.
 9. Rodzina Dominika Iwińskiego z Odrzechowej prosi o wsparcie na jego rehabilitację. Rok po ślubie zdarzył mu się nieszczęśliwy wypadek: złamany kręgosłup, zmiażdżone płuca, przerwany rdzeń kręgowy, połamane żebra. Trwa intensywna, ale kosztowna rehabilitacja. Widoczne są efekty. Koszty rehabilitacji dla osób w takim stanie nie są refundowane. Dlatego prosimy o wsparcie. Za tydzień bliscy chorego Dominika będą kwestować przy kościele. Bóg zapłać!
 10. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXIX Festiwal im. Adama Didura w dniach 17-27 września. Szczegóły na ogłoszeniu przy kościele.
 11. 23 września spotkanie słuchaczy Radia Maryja w Jaśliskach. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd o godz. 15.00; szczegóły u p. Marii.
 12. Warto czytać prasę katolicką, dobre książki, słuchać radia katolickiego i oglądać katolicką telewizję. Zachęcamy! W dzisiejszym numerze „Niedzieli” warto przeczytać artykuły: p. Gadowskiego o księżach oraz ks. Troniny o latarnikach w szkole.

 

17 września 2019|