„Polska pod Krzyżem”. Nabożeństwo w naszej parafii

14 września br. setki tysięcy osób gromadziło się podczas ogólnopolskiej akcji „Polska pod Krzyżem”. 1300 miejsc w Polsce gościło osoby, które w blasku Chrystusowego Krzyża zanosiły intencje modlitewne. Główne uroczystości, organizowane przez diecezję włocławską i Fundację Solo Dios Basta (organizatorów akcji „Różaniec do granic” z 2017 roku) miały miejsce na lotnisku we Włocławku, gdzie zgromadziło się 60. tysięcy wiernych. 

W całym kraju, pod krzyżem, w kościołach, gromadzili się chrześcijanie aby modlić się, szczególnie wynagradzając za wszelkie grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół, bluźnierstwa i zniewagi obrażające Krzyż Święty.

Również w naszej parafii, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zgromadziliśmy się w kościele, łącząc się duchowo z uczestnikami akcji „Polska pod Krzyżem”. O godzinie 16.30 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. proboszcz Roman Froń. Następnie miała miejsce adoracja krzyża i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed Najświętszym Sakramentem parafianie rozważali bolesne tajemnice różańca świętego.

Poniżej fotorelacja:

jr

17 września 2019|