Dziękujemy ks. Tomaszowi

20 sierpnia 2019 r. po Mszy św. wieczornej, z intencją dziękczynną za posługę księdza Tomasza Podolaka, spotkaliśmy się z księdzem w salce na plebanii. Przy ciasteczku i wodzie (trwały upalne dni) pragnęliśmy z ks. Tomaszem spędzić jeszcze kilka chwil i podziękować za jego posługę kapłańską w naszej parafii przez okres 5 lat. W imieniu parafian, wdzięczność pragnęli okazać przedstawiciele Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła, Grupy Biblijnej, Koła Rodziny Radia Maryja, Grupy O. Pio, Neokatechumenatu. Na nowej parafii w Hoczwi życzymy ks. Tomaszowi wszelkich łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa patrona św. Tomasza u tronu Najwyższego. Niech Bóg błogosławi !

P.S. I jeszcze jedno – dziękujemy za „belgijkę” !

Akcja Katolicka – Teresa 


***

ks. Tomasz Podolak ur. 24.04.1979 r. w Jarosławiu. Pochodzi z parafii Pruchnik w powiecie jarosławskim. 15.05.2005 r. przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach pracował w następujących parafiach: Lesko (2005 – 2008), Mirocin koło Przeworska (2008-2011), Leżajsk (2011-2014). Był przewodnikiem grupy leżajskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii posługiwał od 2014-2019 roku. Katechizował w II LO oraz opiekował się Neokatechumenatem. Przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania. Prowadził także co roku grupę bieszczadzką Przemyskiej Pielgrzymki. Pełnił funkcję seniora w kolegium księży wikariuszy. Obecnie jest wikariuszem w parafii Hoczew.

19 września 2019|