XVIII Niedziela zwykła – 4.08.2019 r.

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w tradycji naszego Kościoła jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji wszystkich uwikłanych w nałogi alkoholowe, jak również okazją do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami. Pamiętajmy w tym miesiącu także o pielgrzymach zmierzających do różnych sanktuariów maryjnych, jak również o poległych za naszą Ojczyznę.
  2. Dziś na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo i zmianę tajemnic róż różańcowych. Będziemy modlić się w intencjach Kościoła świętego, o trzeźwość naszego narodu i poległych za naszą Ojczyznę.
  3. W najbliższy wtorek Uroczystość Przemienienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Msze święte odprawione zostaną o godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Główna uroczystość odpustowa będzie podczas Mszy św. o godzinie 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości powstrzymajmy się przez cały dzień od prac niekoniecznych.
  4. Już teraz zapraszamy na uroczystości odpustowe do Starej Wsi na święto Wniebowzięcia NMP, zachęcając do wzięcia udziału również w pieszej pielgrzymce z naszej parafii i miasta. Szczegóły wyjścia będą podane za tydzień podczas ogłoszeń.
  5. W nadchodzącym tygodniu wspomnienia: czwartek – św. Dominika prezbitera, piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, sobota – św. Wawrzyńca.
  6. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona wszystkich duszpasterzy, modlimy się szczególnie w intencji wszystkich księży proboszczów. Prośmy, by Pan Bóg obdarzył swym błogosławieństwem ks. proboszcza Romana, ks. prałata Andrzeja, a zmarłych poprzedników przyjął do chwały zbawionych.
7 sierpnia 2019|