XIX Niedziela zwykła – 11.08.2019 r.

  1. W liturgii: środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego, czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. jak w każdą niedzielę; na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów), sobota – św. Jacka.
  2. W najbliższy czwartek w uroczystość MB Zielnej jak każdego roku wyruszamy na pielgrzymkę do Starej Wsi. Wyjście z kościoła o godz. 4.00 rano; o godz. 11.00 Msza św. odpustowa. Prosimy w zakrystii o zapisanie się pielgrzymów, którzy chcą wrócić ze Starej Wsi autobusem, który będzie podstawiony po uroczystości.
  3. Sanockie organizacje patriotyczne i narodowe zapraszają 15 sierpnia na obchody 99 rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej „Cud na Wisłą” na godz. 13.00 na plac św. Jana. Prosimy zabrać flagi narodowe.
  4. Starosta sanocki zaprasza 15 sierpnia o godz. 16.00 na dziedziniec sanockiego zamku na koncert „W pieśni wolność” czyli do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z zespołami „Soul” i „Souliki” działającymi przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego pod kierownictwem Pani dr Moniki Brewczak. Uczestnicy koncertu otrzymają śpiewniki.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo do św. Rity. Prosimy o składanie intencji modlitewnych, które przedstawimy Panu Bogu przez jej przyczynę.
  6. Decyzją ks. abpa ks. Tomasz Podolak po 5 latach gorliwej i oddanej Bogu i ludziom pracy duszpasterskiej w naszej parafii został przeniesiony do parafii Hoczew. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i potrzebnych łask na drodze kapłańskiego posługiwania. Na jego miejsce z dniem 24 sierpnia przychodzi ks. Marcin Janocha z parafii Kosina. Również zmiana u sióstr na ul. Sobieskiego – witamy nową przełożoną s. Barbarę Słowik, a s. Halinie życzmy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce w Krościenku Wyżnym.
  7. Zakończono malowanie dachu plebanii. Dziękujemy parafianom za wsparcie.
12 sierpnia 2019|