XV Niedziela zwykła – 14.07.2019 r.

1. W liturgii: poniedziałek – św. Bonawentury, wtorek – NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).
2. W piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji policjantów i pracowników policji z okazji Święta Policji.
3. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity. Serdecznie zapraszamy. Prośby kierowane do Boga za jej wstawiennictwem można wrzucić do skrzynki znajdującej się pod amboną.
5. W niektórych miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją. Dziękuję za pomoc Akcji Katolickiej.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza na wspólne pielgrzymowanie do sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza do Miejsca Piastowego i modlitwę o trzeźwość naszego narodu w dniu 29 lipca; wyjazd o godz. 15.15. Szczegóły na plakacie.
7. Dzisiaj o godz. 21.45 Radio FARA przeprowadzi transmisję czuwania nocnego z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, w którym wezmą udział duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej z naszej archidiecezji. Następnie w poniedziałek, 15 lipca 2019 r., Radio FARA przeprowadzi transmisję radiowo-telewizyjną z powitania pielgrzymów i Mszy Świętej na zakończenie 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bazyliki Jasnogórskiej. Początek transmisji o godz. 9.00. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami.
8. W sobotę o godzinie 16.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo Do Życia i Akcja Katolicka.

 

13 lipca 2019|