XIV Niedziela zwykła – 7.07.2019 r.

  1. Dziś zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00.
  2. W liturgii: poniedziałek – św. Jana z Dukli, czwartek – św. Benedykta, patrona Europy, piątek – św. Brunona z Kwerfurtu, sobota – św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji w każdą niedzielę lipca i sierpnia Msze św. po południu odprawiamy o godz. 18.00 i 20.00.
  4. 11 lipca obchodzimy jako Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian – Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.
  5. 11 lipca o godz. 2.30 modlimy się w Sztafecie Różańcowej w łączności z pielgrzymami przemyskimi w intencjach archidiecezji, biskupów i kapłanów posługujących w naszej archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, w których modlą się pielgrzymi.
  6. 11 lipca o godz. 15.00 w sali gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbędzie się spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego w ramach akcji edukacyjnej dla seniorów pod nazwą „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Organizatorzy zachęcają do przyjazdu rowerem i zapowiadają bezpłatny przegląd pojazdu. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  7. W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją. Proszę o pomoc Akcję Katolicką.
6 lipca 2019|