XII Niedziela zwykła – 23.06.2019 r.

  1. Nasi biskupi proszą, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca czyli dziś, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny” jako wynagrodzenie i przebłaganie Pana Boga za świętokradztwa i profanacje.
  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną odprawimy dziś o godz. 17.00.
  3. Dziś w naszej Parafii gościmy przedstawicieli Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza – Stowarzyszenia Katolickiego zwanych popularnie lazarystami. Po każdej Mszy św. darem serca można będzie wesprzeć powstające w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85 Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „BETANIA”. Zachęcamy, by otworzyć swe serce na tworzone hospicjum i wesprzeć tę szlachetną i bardzo potrzebną inicjatywę współczesnych Rycerzy w służbie chorym.
  4. W liturgii: poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, środa – św. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta Sanoka (zapraszamy jak najliczniej na wieczorną Mszę św.), piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, sobota – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  5. Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy procesję z Najświętszym Sakramentem. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne, aby przychodziły w swoich strojach. niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i uwielbienie Pana Boga.
  6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci.
  7. W piątek uroczystość NSPJ; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci NSPJ.
  9. W dniach 4-15 lipca z Leska już 39 raz wyruszą pielgrzymi przed Obraz Jasnogórskiej Maryi. Spotkanie organizacyjne – dzisiaj w Lesku o godz. 19.00 w sali parafialnej Betania. Zapraszamy wszystkich, którym zdrowie i czas pozwala, a w swoim sercu czują szczególny głos Maryi: „przyjdź do Mnie”. W sposób szczególny zapraszamy młodzież. Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie jest możliwość pielgrzymowania duchowego. Deklaracje są wyłożone na przygotowanej skrzynce. Należy je wypełnić i wrzucić do środka. Każdego dnia pielgrzymi piesi będą się modlić w poleconych intencjach, a księża odprawiać codziennie Mszę św. Szczegółowe informacje u przewodnika grupy św. Andrzeja – ks. Tomasza Podolaka. Radio FARA proponuje Diecezjalną Sztafetę Różańcową, która polega na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. W ten sposób w ok. 30 min. będzie odmówiony cały różaniec – w intencji archidiecezji, o nowe powołania i w intencjach, w których modlą się pielgrzymi. Nasza parafia podejmie modlitwę 11 lipca o godz. 2.30 w nocy. Czekamy na 4 osoby, które się podejmą tej modlitwy; oczywiście wszyscy mogą to zrobić w tym czasie.
22 czerwca 2019|