Wniebowstąpienie Pańskie – 2.06.2019 r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. Decyzją Metropolity Przemyskiego po sumie we wszystkich parafiach archidiecezji ma odbyć się procesja eucharystyczna. We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani wraz z wiernymi niech proszą o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, wypraszają nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzają za popełnione grzechy oraz zawierzają Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.
  3. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki; kończy się czas paschalny.
  5. Dzisiaj w archidiecezji święcenia diakonów, a w sobotę święcenia prezbiterów. Módlmy się za kandydatów, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiadamy w Stróżach i Płowcach o godz. 16.00, a od godz. 17.00 w naszym kościele. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00.
  7. Za tydzień Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc powodzianom. Proszę o pomoc członków Akcji Katolickiej.
  8. Zarząd Główny Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku w dniu 16 czerwca organizuje Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą się w sanockiej farze o godz. 12.30. Po Mszy św. Marsz przejdzie ulicami: Piłsudskiego, Mickiewicza, Białogórską, Biała Góra i Rybickiego do sanockiego skansenu. Tam Marsz się zakończy Piknikiem Rodzinnym. Marsz sanocki wpisuje się w ogólnopolską inicjatywę Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny z siedzibą w Warszawie.
  9. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Sanoku oraz Urząd Miasta Sanoka zapraszają w sobotę, 15 czerwca 2019 r. na I SYMPOZJUM NAUKOWE “Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8,32). PROGRAM: godz. 8.30 Msza św. w kościele na Posadzie (przewodniczy abp Józef Michalik); godz. 10.00 – na ARENIE (ul. Królowej Bony 4) wykłady i świadectwa: ks. dr hab. Dariusz Dziadosz z KUL-u, Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, dr Anna Błasiak z Ignatianum, Kraków, Robert Jończyk, trener piłki nożnej m.in. Cracovii, Arki Gdynia i Zagłębia Lubin, ks. prof. dr hab. Zbigniew Marek SJ z Ignatianum, Kraków, Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP i TVPInfo, Warszawa. Serdecznie zapraszamy, warto wziąć udział.
  10. W dniach 4-15 lipca z Leska już 39 raz wyruszą pielgrzymi przed Obraz Jasnogórskiej Maryi. Spotkanie organizacyjne – 23 czerwca w Lesku o godz. 19.00 w sali parafialnej Betania. Zapraszamy wszystkich, którym zdrowie i czas pozwala, a w swoim sercu czują szczególny głos Maryi: „przyjdź do Mnie”. W sposób szczególny zapraszamy młodzież. Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie jest możliwość pielgrzymowania duchowego. Deklaracje są wyłożone na przygotowanej skrzynce. Należy je wypełnić i wrzucić do środka. Każdego dnia pielgrzymi piesi będą się modlić w poleconych intencjach, a księża odprawiać codziennie Mszę św. Szczegółowe informacje u przewodnika grupy św. Andrzeja – ks. Tomasza Podolaka.
1 czerwca 2019|