Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9.06.2019 r.

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Dziś zbiórka do puszek na pomoc powodzianom.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
  3. W liturgii: wtorek – św. Barnaby, apostoła, środa – bł. męczenników II wojny światowej: bł. Józefa Achillesa Puchały, bł. Katarzyny Celestyny Faron, bł. Stanisława Starowiejskiego i towarzyszy, czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (modlimy się w tym dniu szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego), piątek – bł. Michała Kozala.
  4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: kl. VI – poniedziałek (godz. 18.30), kl. VII – środa (godz. 18.00); rozpoczynamy od udziału we Mszy św. i nabożeństwie.
  5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  6. W dniu 15 czerwca w godz. 16.00-17.00 na placu Św. Michała odbędzie się publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za  grzech aborcji. Zaprasza fundacja Pro Prawo Do Życia i Akcja Katolicka”.
  7. W sobotę odbędzie się zapowiadane sympozjum naukowe “Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”; program w gablocie.
  8. W sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się III Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych; Msza św. o godz. 11.00
  9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 Marsz dla Życia i Rodziny.
  10. Podziękowanie od o. Roberta z Żytomierza: Pragnę podziękować najlepiej jak umiem i jednocześnie zapewnić Was, że Wasza hojna, serdeczna pomoc pomoże nam wesprzeć studia i formację braci kleryków z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Niech Wam, za wstawiennictwem Maryi Matki Najświętszej, błogosławi miłosierny Bóg i wynagrodzi hojnie miłosierną miłość jaka ogarnęliście sprawę powołań na Ukrainie! Będziemy się modlić w naszej Prowincji za Waszą wspólnotę, byście mogli żyć pięknie, mądrze, w zdrowiu i radości, a Pan darzył Was wszelkimi łaskami w swej hojności. Szczęść Wam Boże!
8 czerwca 2019|