Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Marsz dla Życia i Rodziny i piknik rodzinny w sanockim skansenie. Zapraszamy. Po Mszy św. w kościele nabożeństwo do św. Rity.
 3. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
 4. W liturgii: poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, piątek – św. Alojzego Gonzagi.
 5. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.: godz. 8.00 – SP nr 2 i nr 8, godz. 9.00 – II LO i gimnazjum. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców.
 6. We środę od godz. 17.00 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 7. W Boże Ciało uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 10.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 – intencje zapisane na te godziny odprawimy o 10.00 – pozostałe Msze św. jak w niedzielę). Po Mszy św. udamy się z procesją na Posadę. Prosimy o godne uczestnictwo w procesji – z wiarą, czcią i uwielbieniem dla Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, kto tylko może. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych – jakże smutne są te procesje, kiedy nie ma ministrantów, nie ma kto nieść baldachimu, a Pan Jezus opuszczony i osamotniony. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
 8. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 9. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, w czasie których będziemy śpiewać litanię do NSPJ; w niedzielę nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja o godz. 17.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 10. W dniach 4-15 lipca z Leska już 39 raz wyruszą pielgrzymi przed Obraz Jasnogórskiej Maryi. Spotkanie organizacyjne – 23 czerwca w Lesku o godz. 19.00 w sali parafialnej Betania. Zapraszamy wszystkich, którym zdrowie i czas pozwala, a w swoim sercu czują szczególny głos Maryi: „przyjdź do Mnie”. W sposób szczególny zapraszamy młodzież. Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie jest możliwość pielgrzymowania duchowego. Deklaracje są wyłożone na przygotowanej skrzynce. Należy je wypełnić i wrzucić do środka. Każdego dnia pielgrzymi piesi będą się modlić w poleconych intencjach, a księża odprawiać codziennie Mszę św. Szczegółowe informacje u przewodnika grupy św. Andrzeja – ks. Tomasza Podolaka.
 11. W najbliższą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć przedstawicieli Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza – Stowarzyszenia Katolickiego zwanych popularnie lazarystami. Po każdej Mszy św. darem serca można będzie wesprzeć powstające w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85 Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „BETANIA”. Zachęcamy, by otworzyć swe serce na tworzone hospicjum i wesprzeć tę szlachetną i bardzo potrzebną inicjatywę współczesnych Rycerzy w służbie chorym.
 12. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę. Za tydzień Msze św. z procesjami w Stróżach – godz. 9.00 i Płowcach – godz. 10.00.
15 czerwca 2019|