50 lat posługi kapłańskiej księży Zdzisława i Mariana Darażów

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r., w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Dubiecku księża Zdzisław i Marian Darażowie obchodzili jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Kapłani są dobrze znani społeczności naszej parafii, bowiem w okresie od października 2017 roku do lipca 2018 roku pomagali w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Kapłani – bracia bliźniacy przez wiele lat służyli na misjach w Kamerunie oraz Belgii. Obecnie przebywają w parafii Dubiecko skąd pochodzą.

W ubiegłą niedzielę, podczas mszy świętej dziękowali Bogu za dar kapłaństwa. Uroczystej Eucharystii w 50. rocznicę kapłaństwa przewodniczył bp Jan Ozga,  ordynariusz diecezji Doumé-Abong Mbang w Kamerunie. W koncelebrze udział wzięli również kapłani z naszej parafii: ks. prałat Andrzej Skiba oraz ks. Waldemar Gawron.

Uroczystości jubileuszowe animował parafialny chór z Dubiecka, którym kieruje ks. Adam Mazurek, wikariusz sanockiej fary w latach 2008-2013.

Poniżej fotorelacja p. Zbigniewa Krystyńskiego.

24 czerwca 2019|