VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

  1. Dziś gościmy o. Roberta, franciszkanina – bernardyna z Żytomierza z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, ekonoma tej prowincji, który głosi kazania i prosi po Mszach św. przy kościele o ofiary na kształcenie braci kleryków i na całą formację prowincji. Za ofiary – Bóg zapłać!
  2. Za tydzień będzie odczytany list naszych biskupów pt. „Wrażliwość i odpowiedzialność”, który jest przeznaczony na dziś.
  3. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo majowe; codziennie do piątku o godz. 18.00.
  4. W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00; podczas tego nabożeństwa uczcimy również Najświętsze Serce Jezusa, bowiem w tym dniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Jego czci. Zapraszamy serdecznie. Matka Boża prosiła o to nabożeństwo; to ratunek dla świata i dla nas.
  5. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W dniach 1-2 czerwca (sobota i niedziela) odbędzie się w klubie „Górnik” XVII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” organizowany przez naszą parafię. Zapraszamy do udziału.
  7. W sobotę, 1 czerwca 2019 r. w godz. 10.00 – 14.30 w Sanoku przy Parafii pw. Chrystusa Króla odbędą się warsztaty biblijne, na które zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zmiana tajemnic róż różańcowych.
  9. Dzisiaj Dzień Matki – najlepsze życzenia kierujemy w stronę naszych Mam. Z bólem myślimy o naszej Matce i Królowej – Maryi. Nie milkną komentarze dotyczące profanacji wizerunki MB Częstochowskiej. Nawet Forum Żydów Polskich stanęło w obronie naszej świętości. 12 maja ks. abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu w Bochum w Niemczech koronował kopię Jasnogórskiej Ikony, a podczas homilii powiedział: „Są bowiem takie świętości, których nie wolno dotykać. Nigdy i nikomu! No, powiedzmy szczerze, gdyby ktoś upokorzył, obraził, wyśmiał moją mamę, czy Twoją mamę, to długo by raczej nie czekał na naszą reakcję, prawda? I byłaby to reakcja twarda, bardzo twarda. Bo matka, jako osoba i jako symbol, jest nietykalna i nie wolno na nią podnosić ręki, nie wolno z niej kpić. A tu się dowiadujemy, że Obraz Matki Jasnogórskiej w Polsce został zeszpecony, ubarwiony tęczowymi kolorami przez ludzi niedobrych i porozwieszany na śmietnikach i toaletach. Nie wolno nam o tym milczeć! Matki nie wyrzuca się na śmietnik!  Powieś sobie pseudo-artysto i pseudo-polityku, powieś sobie na śmietniku zdjęcie Twojej matki i zobacz czy to miłe. Ale od mojej matki i od mojej Matki Najświętszej wara! To nie jest żadna forma artystycznego przekazu. To jest paskudna obraza wszystkich matek w Polsce i obraza Najświętszej Matki! Są granice, których nie wolno przekroczyć (…) Przykro o tym mówić, ale mówić trzeba, bo inaczej w imię jakiejś tolerancji czy politycznej poprawności, zaczną nas, chrześcijan, upadlać jeszcze bardziej. Zatem jeśli jest jakiś protest społeczny, na takie zachowania, jakieś domaganie się szacunku dla naszych świętości, to mamy obowiązek pod nim się śmiało podpisać i domagać się ukarania winnych. (…) Wybacz, Maryjo i uśmiechnij się do nas. Bo Matka nawet ze zła umie wyprowadzić dobro”. Niech nasza miłość do Matki Bożej nie wygaśnie.
  10. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki.
25 maja 2019|