IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła. W tym tygodniu wypadają kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
  2. W liturgii: wtorek – święto św. Macieja, apostoła, czwartek – święto św. Andrzeja Boboli (modlimy się w intencji ks. prałata Andrzeja Skiby w dniu imienin).
  3. W piątek całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. W każdy dzień inna parafia naszej archidiecezji podejmuje taką modlitwę. Prosimy o włączenie się w nią (kto tylko może) w najbliższy piątek.
  4. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica Komunii św.
  5. W dniu 18 maja (sobota) w godz. 16.00-17.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka.
  6. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia oraz Dyrekcja Szpitala dziękują ofiarodawcom za okazaną pomoc. Zebrano 1868 zł. Bóg zapłać!
  7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o terminie składania wniosków o dopłaty, który upływa 15 maja. W środę biuro powiatowe będzie czynne do 20.00.
  8. Wydział Nauki Katolickiej naszej Kurii informuje: Obok sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku k. Rzeszowa działa Centrum Edukacji Ekologicznej, które serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum na dni otwarte Branżowej Szkoły I Stopnia o specjalizacji: rolnictwo ekologiczne w terminach: 18 maja (sobota) i 22 maja (środa, godz. 11.00). Szczegóły dotyczące szkoły i zawodu dostępne na stronie internetowej i plakacie.
15 maja 2019|