Wielkanoc – 21.04.2019 r.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po sumie, w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 będzie tylko krótka modlitwa do św. Rity.
  3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W dniu 27 kwietnia w Przemyślu odbędzie się „Marsz świętości życia”.
  5. Dziękujemy instytucjom, urzędom, zakładom pracy i osobom prywatnym, którzy nadesłali nam życzenia świąteczne – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
  6. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom i emerytom, szczególnie ks. prałatowi za poprowadzenie Świętego Triduum. Dziękuję za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu p. Jozefowi Pęcakowi, s. Ewie i panom kościelnym. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, szczególnie służbie liturgicznej, Krucjacie Eucharystycznej, panu organiście, zespołowi SOUL i chórowi Sonores pod dyr. p. dr Moniki Brewczak. Dziękuję wykonawcom Męki Pańskiej. Dziękuję harcerzom za straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny. Dziękuję paniom przygotowującym posiłki dla spowiedników i paniom sprzątającym kościół. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca swoim błogosławieństwem.
  7. W niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Dzieci, i nie tylko, niech przyniosą skarbonki wielkopostne i złożą je przed Mszą św. przed ołtarzem.
  8. Jest nowy numer parafialnej Gazetki.
  9. Życzenia świąteczne: życzę, by Święta Paschalne odnowiły radość życia na chwałę Boga, wiarę pełną nadziei i zaowocowały mocą wzajemnej miłości na każdy dzień. Niech Zmartwychwstały Jezus sprawi, by zawsze w Waszych sercach dobro zwyciężało nad złem, wiara nad zwątpieniem, nadzieja nad rozpaczą i miłość nad nienawiścią! Życzę Bożego pokoju i radości, zdrowia i spełnienia zamierzeń zgodnych z wolą Bożą. Świętujcie w zdrowiu i pogodzie ducha. Wesołego Alleluja!
29 kwietnia 2019|