Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia. Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00, podczas których zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W poniedziałek i wtorek przedświąteczna spowiedź św. w naszej i franciszkańskiej parafii w godzinach: 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00; o godz. 10.00 i 16.00 będzie półgodzinna przerwa. Prosimy, zachęcamy i zapraszamy, by w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Mała uwaga – do południa będzie trochę mniej księży, więc prosimy zaplanować spowiedź św. raczej po południu.
 3. We środę od godz. 14.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy nie korzystają z posługi kapłańskiej w I soboty miesiąca. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, kancelarii, telefonicznie lub u księży osobiście.

W czwartek rozpoczynamy uroczysty obchód Świąt Wielkanocnych.

 1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do północy.
 2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – posiłki bezmięsne (2 lekkie i 1 do syta); nie ma od niego dyspensy; obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Zachęcamy do postu również w Wielką Sobotę.
  Od godz. 7.00 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Droga krzyżowa o godz. 8.00 i 17.15. O godz. 15.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo wielkopiątkowe o godz. 18.00, a po nim adoracja Pana Jezusa w Grobie. O godz. 22.00 na ulicach naszego miasta odprawimy nabożeństwo Drogi krzyżowej. Rozpocznie się ono w kościele oo. franciszkanów, a zakończy w naszym kościele. Prosimy o liczny i pobożny udział w tym nabożeństwie. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
 3. W Wielką Sobotę trwamy na modlitwie przy Bożym Grobie, rozważając Mękę i Śmierć naszego Pana.
  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.30 do 16.00 co pół godziny. W Wielką Sobotę Urząd Miasta Sanoka wspólnie z Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje już po raz piąty Śniadanie Wielkanocne dla wszystkich mieszkańców Sanoka. Odbędzie się ono o godz. 13.00 na sanockim Rynku, gdzie ks. bp Stanisław Jamrozek poświęci pokarmy. Podczas tego wydarzenia będą rozdawane m.in. paczki świąteczne.
  Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia. Przynosimy świece – ale odpowiednio zabezpieczone, by nie nakapać woskiem ławek i posadzki. Przed liturgią paschalną odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 4. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – rezurekcja o godz. 6.00. Msze św. w czasie Świąt Wielkanocnych jak w każdą niedzielę. Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 5. Dla Stróżów i Płowiec liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00, a liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna dostępna tylko w bardzo ważnych sprawach.
 8. W imieniu rodziny, która w lutym na Szklanej Górce ucierpiała w pożarze, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za szczodrość. Zebrano kwotę 8672,94 zł. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.
 9. Harcerze oraz instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego zapraszają do udziału Harcerskiej Drodze Krzyżowej po Górach Słonnych, która odbędzie się w Wielką Środę (17 kwietnia). Rozpoczęcie o godz. 16.00 przy Studzience Królewskiej na Białej Górze; zakończenie ok. godz. 19.00 także na Białej Górze. Drogę krzyżową poprowadzi o. Stanisław Lelito, kapelan hufca.
 10. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie żywnościowe w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów. Żywność będzie przeznaczona na przygotowanie śniadania wielkanocnego dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jednocześnie Towarzystwo przesyła życzenia świąteczne.
 11. Zakład Opieki Zdrowotnej im. Św. Brata Alberta w Sanoku ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Sanoka na koncert charytatywny, który odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) w Sanockim Domu Kultury o godz. 18.00. Wystąpią: Zespół Wokalny SOUL i Formacja Tańca Towarzyskiego Flamenco oraz odbędzie się aukcja. Środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Sanoku (potocznie zwanego hospicjum) na sfinansowanie zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego.
13 kwietnia 2019|