II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia – 28.04.2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez cały rok na terenie Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przez godzinę będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że kto w tym dniu przyjmie Komunię św., będą mu odpuszczone wszystkie grzechy.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

3. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia.

4. We środę rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Śpiewem Litanii Loretańskiej przez pośrednictwo Matki Najświętszej wielbić będziemy Boga. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Proszę, by organizować je również przy kapliczkach. Nie dopuśćmy do tego, aby w polskich sercach wygasała miłość do Matki Najświętszej. W kościele nabożeństwa majowe będą o godz. 18.00.

5. Kandydaci do bierzmowania z klas VI mają swoje spotkanie w poniedziałek; rozpoczyna się ono udziałem we Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Stróżach i Płowcach spowiadamy od godz. 16.00, w kościele parafialnym od godz. 17.00, a w piątek od godz. 15.30.

7. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji Przemyskiej. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę; główna Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.

8. W sobotę od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

9. W sobotę o godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Prosimy, by przynieść świece, które zapalimy podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej – wtedy też będziemy śpiewać Litanię Loretańską.

10. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

11. Zarząd, pracownicy, wolontariusze i podopieczni Sanockiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składają serdeczne podziękowania za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki żywności na potrzeby podopiecznych Towarzystwa. We wszystkich parafiach sanockich zebrano 5.307 zł 40 gr. Bóg zapłać.

12. 12 maja w naszej parafii I Komunia św.

13. Za tydzień po Mszach św. będzie zbiórka na sanocki szpital.

14. Płowce – policja prosi o umieszczenie w odpowiednich miejscach na posesjach tabliczek z numerami porządkowymi nieruchomości, co ma istotne znaczenie dla usprawnienia ewentualnych działań straży pożarnej, pogotowania czy policji.

 

29 kwietnia 2019|