VIII Niedziela zwykła – 3.03.2019 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Księża Michalici z Miejsca Piastowego zapraszają na rekolekcje trzeźwościowe w dniach 22-24 marca (szczegóły na plakacie w gablocie).
 2. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania: poniedziałek – Msza św. i spotkanie dla kandydatów z klasy VI, wtorek – Msza św. i spotkanie dla kandydatów z kl. VIII i III gimnazjum.
 3. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia, natomiast ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zalecamy, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, 18.30. Po sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym – uwielbiać, dziękować, przepraszać i prosić, szczególnie o laskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16.40.
 4. W Stróżach Mszę św. w Środę Popielcową odprawimy o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 5. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.
 6. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W tym tygodniu I czwartek miesiąca; w piątek Dzień Kobiet – modlimy się w ich intencji.
 7. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży). Droga krzyżowa w każdy piątek w Stróżach o godz. 18.00, w Płowcach  o godz. 17.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 8. Od przyszłej niedzieli Gorzkie żale o godz. 17.00, w kościołach dojazdowych – bezpośrednio po Mszy św. Na tych nabożeństwach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej w niknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. W tym roku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Dukli w terminie od 12 do 14 kwietnia. Bliższe informacje u katechetów, zapisy do 13 marca. Zachęcamy młodzież  do wzięcia udziału w Spotkaniu.
 10. Informujemy, że do wakacji nie ma wolnych terminów na intencje mszalne.
 11. Caritas Archidiecezji Przemyskiej informuje o możliwości wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego – najbliższa jest w Ustrzykach Dolnych przy parafii św. Józefa Robotnika (szczegóły na plakacie w gablocie). Wniosek do pobrania na stronie internetowej naszej Caritas.
4 marca 2019|