I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

 1. Dziś po sumie rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa; codziennie będziemy się polecać jego opiece po wieczornej Mszy św.
 2. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Podczas nabożeństwa będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII; również w poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum.
 4. W każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży). W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 5. W dniu 16 marca 2019 r. w godz. 16.00 – 17.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza fundacja Pro – Prawo do Życia i Akcja Katolicka
 6. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny „Ad gentes” (proszę o zaangażowanie Akcję Katolicką). Za tydzień nabożeństwo ku czci św. Rity.
 7. W poniedziałki i czwartki głoszone są w naszym kościele katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy serdecznie – szczególnie tych, których drogi życia się skomplikowały.
 8. 19 marca o godz. 10.00 Msza św. w intencji Cechu Rzemiósł Różnych.
 9. Przypominamy przykazania kościelne:
 10. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą .
  4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
10 marca 2019|