V Niedziela zwykła – 10.02.2019 r.

  1. Jutro – we wspomnienie Matki Bożej z  Lourdes – będziemy przeżywać XXVII Światowy Dzień Chorego; to okazja do modlitwy za chorych i okazania im chrześcijańskiej miłości. Hasłem tegorocznego Dnia są słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Msza św. o godz. 10.00 będzie połączona z obrzędem namaszczenia chorych. Od godz. 9.00 spowiedź św. dla chorych. Serdecznie zapraszamy i prosimy, by umożliwić naszym chorym parafianom przybycie do świątyni. Światowe centrum obchodów tegorocznego XXVII Dnia Chorego będzie miało miejsce w Kalkucie, w Indiach. W tym szczególnym miejscu papież Franciszek chce nam przypomnieć postać św. Matki Teresy z Kalkuty, która jako wzór miłości, uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych.
  2. Jutro kancelaria do południa nieczynna.
  3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństw do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych.
  4. W dniu 16  lutego w  godz. 16.00 – 17.00  na placu Św. Michała  odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.
  5. Zapraszamy do włączenia się do Żywego Różańca. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii, kancelarii parafialnej, na kartce wrzuconej na składkę. Rozwija się w Polsce i naszym mieście mocny ruch modlitewny „Różaniec rodziców za dzieci”. Już zarejestrowanych jest w Polsce 4326 takich róż. Można je zorganizować w ramach klas szkolnych, w grupach przyjaciół. Dużo informacji jest w internecie. Chętnych do takiej modlitwy prosimy o kontakt. Nie wystarczy narzekać, że młodzi oddalają się od Boga i Kościoła – działajmy mocą różańca. Proszę Was, którym nie żal marnowanego czasu na miałkie programy TV, puste i grzeszne strony internetowe, byście go nie żałowali dla Maryi i Pana Boga, od którego mamy wszystko.
9 lutego 2019|