III Niedziela zwykła – 27.01.2019 r.

  1. Dziś o godz. 19.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołów: SOUL i SOULIKI pod dyr. p. dr Moniki Brewczak. Zapraszamy wszystkich, aby kolejny raz przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia ukazaną w kolędach i pastorałkach.
  2. W liturgii: poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, środa – bł. Bronisława Markiewicza, czwartek – św. Jana Bosko.
  3. 1 lutego wypada I piątek miesiąca; spowiadamy od godz. 16.00. W Stróżach i Płowcach spowiedź św. w piątek o godz. 16.00.
  4. W sobotę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane w naszej ludowej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30, w Stróżach o godz. 9.00, a w Płowcach o godz. 10.00; na każdej będziemy błogosławić gromnice. Jest to Dzień Życia konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Polecajmy wszystkie Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii. Zebrane ofiary w czasie Mszy św. zostaną przekazane dla sióstr klauzurowych w naszej diecezji. Prosimy o zabezpieczenie gromnic, by nie pokapać woskiem ławek i posadzki. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie będzie o godz. 16.00.
  5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic róż różańcowych. Na sumie z racji wspomnienia św. Błażeja pobłogosławimy wiece i jabłka. Będziemy prosić Boga o zdrowie gardła i łaskę dobrego korzystania z daru mowy.
  6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, godną postawę, wspólną modlitwę, serdeczne rozmowy i gościnność. Przeżywamy z Wami wasze smutki i strapienia, cieszymy się z sukcesów. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Odwdzięczać się będziemy modlitwą za parafian i dalszą ofiarną służbą. Bóg zapłać!
26 stycznia 2019|