Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018 r.

  1. Jutro zakończenie R.P. 2018 – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00.
  3. Młodzież animująca Sanockie Światowe Dni Młodych w 2016 roku zaprasza na kolejne czuwanie przy Szopce. Wspólne śpiewanie kolęd wraz z modlitwą o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku odbędzie się 1 stycznia i rozpocznie Mszą świętą o godz. 18.00 w naszym kościele. Jest to piękna okazja, aby uwielbić Dzieciątko Jezus w śpiewie i modlitwie.
  4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska – tzw. kolęda. Kancelaria w dniach kolędy będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W nagłych przypadkach o posługę można prosić kapłana po każdej Mszy św. Wizyta duszpasterska w nadchodzącym tygodniu przedstawiać się będzie następująco:

2.01. środa  (od godz. 16.00) – ul. Okołowiczówka, Nałkowskiej, Dąbrowskiej, Krakowska, Asnyka, Wańkowicza, Kasprowicza.

3.01. czwartek (od godz. 16.00) – ul. Iwaszkiewicza, Struga, Krucza,   Żurawia, Śląska, Kalinowa, Pomorska nr 7, Gołębia.

  1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji wizyty duszpasterskiej spowiedź w kościele parafialnym jak i w kościołach dojazdowych odbędzie się w piątek od godz. 16.00. Zapraszamy do systematycznej spowiedzi nie odkładając walki z grzechem i ludzkimi słabościami na święta wielkanocne.
  2. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  3. W niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy św. będziemy błogosławić kredę i kadzidło. W domu niech ktoś z rodziny okadzi dom, a kredą oznaczy drzwi. Mieszkania napełniamy wonią kadzidła na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga, natomiast święconą kredą znaczymy drzwi domów, umieszczając inicjały imion Trzech Mędrców i datę bieżącego roku na znak, że mieszkańcy przyjęli Wcielonego Syna Bożego. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
  4. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjnie odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Z naszego kościoła wyruszymy na Plac Harcerski o godz. 13.45. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie wiary. Nie zapomnijmy w tym dniu o Mszy św.
  5. Za tydzień o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła oraz całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękujemy panom organistom, kościelnym, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, zespołowi Soul, chórowi Sonores, siostrom zakonnym, panu Józefowi Pęcakowi za przygotowanie szopki, paniom sprzątającym kościół, paniom pracującym w kuchni i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję również wszystkim kapłanom. Bóg zapłać!
29 grudnia 2018|