IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

  1. Dziś rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a jutro dzień jego imienin; polecajmy czcigodnego solenizanta w modlitwie.
  2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżywajmy ten wieczór w tradycyjnej religijnej atmosferze. Przed wieczerzą niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, a po wieczerzy śpiewanie kolęd. Nie stawiajmy na stole alkoholu.
  3. Pasterki w Stróżach i Płowcach o godz. 22.00. W czasie świąt godziny odprawiania tam Mszy św. pozostaną bez zmian. Pasterka w naszej farze o północy. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
  4. We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. jak w każdą niedzielę, podobnie w święto św. Szczepana. W liturgii: czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (błogosławieństwo wina), piątek – święto św. Młodzianków (obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  5. Są jeszcze świece wigilijne.
  6. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Suma w intencji jubilatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
  7. Od 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest „Niedziela” (więcej numerów) i „Gość Niedzielny”.
22 grudnia 2018|