III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

 1. Dzisiaj niedziela jest zwana Niedzielą Gaudete; Pan jest blisko. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Na godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity.
 2. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony.
 3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 4. Zachęcamy do udziału w roratach.
 5. Spotkania przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: wtorek – klasy III gimnazjum. Za tydzień – w niedzielę – na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży klas VIII SP i III gimn. Spotkanie z rodzicami odbędzie się po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele, a dotyczyć będzie uczestnictwa kandydatów do bierzmowania w obowiązkowych rekolekcjach oraz spraw bieżących w przygotowaniu bierzmowania.
 6. Nadal zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w sobotę 22 grudnia od godz. 9.00. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem dokładnego adresu i numeru kontaktowego.
 7. Przypomnienie: Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji Jubilatów sakramentu małżeństwa, sprawowana w Niedzielę Świętej Rodziny o godz. 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
 8. W czwartek o godz. 18.00 harcerze przyniosą światełko betlejemskie.
 9. W tym tygodniu rozpoczynamy spowiedź przedświąteczną w naszym dekanacie i mieście. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w piątek i sobotę 21 – 22 grudnia w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o 10.00 i 16.00.
 10. Z racji spowiedzi w dekanacie kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta tylko w godzinach dopołudniowych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księżmi po każdej Mszy św. w zakrystii.
 11. W nadchodzącym tygodniu ukaże się kolejny numer naszej gazetki parafialnej, w którym zostanie wdrukowany grafik wizyty duszpasterskiej.
 12. W czwartek, 20 grudnia, o godz. 16.00 na sanockim Rynku odbędzie się Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka. W programie m.in.: wspólne śpiewanie kolęd z zespołami: „Soul”, „Souliki” oraz Sanocką Młodzieżową Orkiestrą Dętą „Avanti”, Kiermasz Bożonarodzeniowy, „żywa szopka” i degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych. Będzie również możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju oraz paczki świątecznej. Zaprasza Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski i Ks. Dyr. Caritas.

 

15 grudnia 2018|