II Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.

 1. Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie i zbiórka do puszek na potrzeby tamtego Kościoła. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 2. W liturgii: czwartek – św. Łucji, piątek – św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do udziału w roratach, jak również do skorzystania ze spowiedzi św. i nie odkładania tego sakramentu na ostatnią chwilę.
 3. Zbiórka ministrantów we wtorek.
 4. Spotkania przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: poniedziałek – kl. VI, wtorek – VII. Wyjątkowo w najbliższy poniedziałek zapraszamy także kl. VIII na zaliczenie naznaczonego materiału
 5. Zachęcamy do zapisywania chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną, których odwiedzać będziemy w sobotę 22 grudnia od godziny 9.00. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem dokładnego adresu i numeru kontaktowego.
 6. Tradycją naszej parafii jest Eucharystia w intencji małżonków przeżywających jubileusze sakramentu małżeństwa, sprawowana w niedzielę Świętej Rodziny o godzinie 11.00. Zachęcamy, by małżeństwa, które przeżywały w obecnym roku swój Jubileusz, zgłosiły to w zakrystii. Razem będziemy prosić dla Was o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i potrzebne łaski.
 7. Od następnego tygodnia zaczynamy spowiedź przedświąteczną w naszym dekanacie i mieście. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w piątek i sobotę 21 i 22 grudnia w godz. 8.30 – 12.00 i 14.00 – 18.00 z półgodzinnymi przerwami o godz. 10.00 i 16.00.
 8. W sobotę 15 grudnia w godzinach od 16.00 do 17.00 na Rynku przy wejściu do kościoła Franciszkanów odbędzie się publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego. Modlitwę przygotowują osoby świeckie i fundacja Pro – Prawo do Życia. Zapraszamy również chętnych do wzięcia udziału.
 9. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które rozpoczynamy Mszą św. o godz. 12.30.
 10. Nasi panowie kościelni zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Wyrażają serdeczną wdzięczność za otwarte domu, mieszkania i za złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli zostało opuszczone mieszkanie lub dom, przepraszamy za niedopatrzenie, a wszystkich, którzy potrzebują opłatków, zapraszamy do zakrystii.
 11. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać sianko na nasze stoły wigilijne – ofiara dobrowolna. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby LSO.
8 grudnia 2018|