I Niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

  1. Dziś początek Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. We wszystkie dni Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, o godz. 6.00 i 18.00 będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zachęcamy do licznego udziału. Wzorem lat poprzednich zapraszamy do udziału w roratach dzieci – na Mszę św. wieczorem – by z lampionami uczestniczyły w procesji do ołtarza, a potem w roratach. Jednak niech i młodzież oraz starsi zmobilizują się do udziału w roratach. To taka piękna polska tradycja.
  2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych; taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, wtorek – św. Barbary, czwartek – św. Mikołaja, piątek – św. Ambrożego.
  4. W tym tygodniu czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek w Płowcach i Stróżach o godz. 16.00, a kościele parafialnym od godz. 17.00. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00.
  5. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Na sumie dzieci z kl. III otrzymają poświęcone medaliki. Po sumie będziemy się modlić w Godzinie Łaski dla świata. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia w 1947r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
  6. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  7. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nabycie takiej świecy przyczyni się do zgromadzenia funduszy na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych, wielodzietnych i niepełnych, a także dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina o konieczności uwrażliwienia na potrzeby najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł za małą świecę i 12 zł za dużą; świece są w zakrystii.
  8. Jest nowy numer naszej gazetki.
1 grudnia 2018|