XXX Niedziela zwykła – 28.10.2018 r.

 1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. We środę zakończymy tegoroczne nabożeństwa różańcowe.
 3. Zbiórka ministrantów we wtorek.
 4. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiadamy codziennie w czasie Mszy św., a we wtorek i środę od godz. 17.00. Spowiedź św. w Płowcach i Stróżach będzie w piątek od godz. 16.00.
 5. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św., aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie św. i zyskane odpusty.
 6. Odpusty za zmarłych:

– W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny można zyskać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca św.

– W każdym dniu listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy choćby tylko w myśli pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca św. Pozostałe warunki takie jak podano wyżej. Do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni – cząstkowy.

 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 2. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 14.00 zgromadzimy się na cmentarzach. Na cmentarzu centralnym zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Konopnickiej o godz. 14.00 będzie także Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych. W Stróżach i Płowcach Msze św. jak w niedziele; po nich bezpośrednio odbędą się procesje na miejscowe cmentarze.
 3. 2 listopada (piątek) – Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Porządek Mszy św. jak w każdy powszedni dzień; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Jest to I piątek miesiąca; spowiadać będziemy od godz. 16.00. W tym dniu o godz. 17.30 odprawimy w naszym kościele procesję za zmarłych.
 4. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, a w każdy wtorek listopada o godz. 18.00 odprawimy z nich Mszę św.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. Dzielimy się radością z nowej płyty naszego zespołu SOUL wydanej nakładem Parafii na 100-lecie odzyskania niepodległości. Płyta nosi tytuł: „Dzieci Niepodległej. Bogu i Ojczyźnie”. Są na niej autorskie kompozycje pieśni patriotycznych i religijnych p. dr Moniki Brewczak. To album dwupłytowy, składający się z płyty w wersji z wokalem i drugiej płyty z profesjonalnymi podkładami oraz śpiewnikiem. Zachęcamy do jej nabycia jako cegiełki na potrzeby parafii i zespołu SOUL.
 7. Chór parafialny SONORES zaprasza mężczyzn lubiących śpiewać na próby, które odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebanii (szczególnie, że osoby śpiewające w naszym chórze w większości przyjeżdżają z innych parafii).
 8. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych na sanockich cmentarzach będzie kwestować Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego Zarząd Kręgu w Sanoku. Zebrane ofiary przeznaczy na powstający Dom Samotnej Matki im. Jana Kellera przy ul. Matejki 28 w Sanoku.
 10. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie II LO pragną serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli pomocą rodzinę ucznia naszej szkoły. Dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać w minioną niedzielę kwotę 12.370 zł, która zostanie przeznaczona na odbudowę domu wdzięcznej za tak wielki dar poszkodowanej rodziny. Obiecujemy serdeczną modlitwę za wszystkich naszych dobroczyńców.
27 października 2018|