XXVIII Niedziela zwykła – 14.10.2018 r.

 1. Trwa miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
 2. Dziś przeżywamy 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 3. Dziś pielgrzymka młodzieży do archikatedry na rozpoczęcie roku formacji w parafiach. Prosimy o modlitwę w intencji młodych oraz zapraszamy do wspólnot parafialnych dla dzieci i młodzieży.
 4. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Teresy z Avila, wtorek – św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, środa – św. Ignacego Antiocheńskiego, czwartek – święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, piątek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, sobota – św. Jana Kantego.
 6. We wtorek, 16 X obchodzimy 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.
 7. We środę przypada 20. rocznica śmierci ks. prałata Mariana Burczyka, proboszcza sanockiej fary. Polecajmy go w naszej modlitwie.
 8. Spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w tym tygodniu: w poniedziałek dla klas VI, a w środę dla klas VII. Spotkania zaczynamy modlitwą różańcową i Eucharystią.
 9. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do archikatedry.
 10. Za tydzień będziemy liczyć wiernych uczestniczących w Eucharystii i przyjmujących Komunię św.
 11. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy wkładać do przygotowanych skrzynek. Nabożeństwo za zmarłych będzie odprawiane w listopadzie o godz. 17.30; w każdy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 12. Nauczyciele i uczniowie II LO w Sanoku zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie dla rodziny ucznia i kolegi z Sanoka, który w kwietniu tego roku w wyniku pożaru stracił tatę i dom. Obecnie trwa odbudowa domu, w którą włączyło się mnóstwo ludzi dobrej woli i organizacji; jednakże nadal potrzebne jest wsparcie finansowe dla poszkodowanej rodziny. Nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klasy będą za tydzień zbierali dowolne ofiary na rzecz pomocy dla Jakuba.
 13. Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Przemyskiej zaprasza małżonków, młodzież przygotowująca się do sakramentu małżeństwa oraz wszystkich, którzy pragną podjąć dwuletnią formację w zakresie teologii małżeństwa i rodziny, teologii biblijnej, zagadnień etyki i moralności, psychologii małżeństwa, pedagogiki rodziny, medycyny i psychologii prenatalnej, zasad komunikacji międzyosobowej oraz poradnictwa i duszpasterstwa rodzin. Szczegółowe informacje w internecie i w kancelarii parafialnej.
 14. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta na spotkanie dotyczące omówienia programu „Czyste Powietrze”. Z tym programem wiąże się możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na docieplenie, wymianę okien czy wymianę starego wysokoemisyjnego kotła grzewczego. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 października o godz. 18.00 w „Klubie Górnika” (ul. Grzegorza 2). Więcej informacji na stronie internetowej www.sanok.pl.
13 października 2018|