XXVII Niedziela zwykła – 7.10.2018 r.

  1. Trwa miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 i zmiana tajemnic róż różańcowych. Nie szczędźmy czasu na wspólną modlitwę. Papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i dzielić między nami. Oficjalny i obowiązujący w Polsce tekst modlitwy do św. Michała Archanioła jest troszkę inny niż my odmawiamy. Spróbujemy się poprawić; będzie wyświetlany po Mszy św.
  2. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Ojciec ze zgromadzenia oblatów z Zahutynia, który głosi słowo Boże, rozprowadza dziś kalendarz na przyszły rok.
  3. W tym tygodniu w liturgii: sobota – bł. Honorata Koźmińskiego.
  4. W czwartek po Mszy św. zbiórka ministrantów.
  5. Za tydzień będziemy przeżywać 18 Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  6. W dniach 15 i 16 października w Rzeszowie w Arenie odbędzie się kongres „Europa Christi”. Można się wybrać autobusem. Szczegóły na banerze przed kościołem.
6 października 2018|