XXVI Niedziela zwykła – 30.09.2018 r.

  1. W liturgii: poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, wtorek – świętych Aniołów Stróżów, czwartek – św. Franciszka z Asyżu, piątek – św. Faustyny Kowalskiej, niedziela – NMP Różańcowej.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00. Nie szczędźmy czasu na wspólną modlitwę. Za wspólnotowe odmówienie różańca (5 tajemnic) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach papieża. Brak któregoś z warunków sprawia, iż odpust jest cząstkowy. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz starszych (jak najliczniej) na wspólną różańcową modlitwę. Dostrzegamy dzisiaj ogrom zła i niepokoju, odejścia od Boga i Kościoła, dlatego przez Różaniec błagajmy Boga o miłosierdzie dla świata i naszej Ojczyzny.
  3. We wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Zapraszamy studentów, jak również słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy akademickiej tak dla studentów, jak i nauczycieli akademickich.
  4. We wtorek po Mszy św. zbiorka ministrantów.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 spowiadamy w Płowcach i Stróżach, zaś od godz. 17.00 w naszym kościele. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie; rozpoczniemy je o godz. 17.15. W czasie Mszy św. dzieci z klas III otrzymają poświęcone różańce.
  6. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ojca ze zgromadzenia oblatów z Zahutynia, który będzie głosił słowo Boże. Przy tej okazji będzie można nabyć kalendarz na przyszły rok.
  7. Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki; zapraszamy do lektury. Prosimy o konstruktywne uwagi. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w jej redagowanie (kontakt z ks. Mateuszem).
29 września 2018|