XXV Niedziela zwykła – 23.09.2018 r.

  1. W liturgii wspominamy: czwartek – św. Wincentego a Paulo, piątek – św. Wacława, sobota – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę uczcimy Świętego Michała Archanioła, patrona naszego miasta; Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Zapraszamy.
  2. Zbiórka organizacyjna dla ministrantów we wtorek po Mszy św. w salce.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we środę po Mszy św. w kościele.
  4. W sobotę pielgrzymka róż różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd pielgrzymów o godz. 7.00 z przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego (dawne Okęcie). Pielgrzymów prosimy o zabranie parasoli i krzesełek. Z Kalwarii udamy się bezpośrednio na grób śp. Ks. Tomasza.
  5. Z racji pielgrzymki maturzystów ks. Jakub i ks. Tomasz odwiedzą swych chorych tydzień wcześniej, tj. 29 września.
  6. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przyjmiemy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, który odwiedza miasta Podkarpacia. Obraz ten wykonał w 1984 r. artysta z Podlasia, malarz Artur Chaciej. Jest to kopia Jasnogórskiego wizerunku. Powstał z inicjatywy ówczesnego przew. podziemnego Zarządu Regionu w Białymstoku, Stanisława Marczuka. Wykonano go w trzech kopiach różnej wielkości. Jedną z nich otrzymał bł. ks. Jerzy Popiełuszko. On ją nazwał Matką Boską Solidarności. Obraz będzie w naszej parafii tydzień. Zapraszamy szczególnie ludzi pracy, emerytów do modlitwy.
  7. W następną niedzielę o godz. 17.00 w Grodzisku Dolnym koledzy z rocznika święceń śp. Ks. Tomasza Grzywny odprawią Mszę św. w jego intencji. Jeśli byliby chętni na wyjazd, to prosimy zapisać się w zakrystii.
22 września 2018|