XXIII Niedziela zwykła – 9.09.2018 r.

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. W naszych modlitwach polecajmy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. Taca przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. Dziś zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00. Wystąpi zespół „Soul” pod dyrekcją p. dr Moniki Brewczak i inne osoby zgłoszone przez archiprezbiterat sanocki.
  3. W liturgii: czwartek – św. Jana Chryzostoma, piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w Bukowsku i u oo. Franciszkanów), sobota – NMP Bolesnej.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: poniedziałek – klasy VI, wtorek – klasy VII; w następnym tygodniu: poniedziałek – klasy VIII, wtorek – klasy III gimnazjum. Spotkania rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.00. Przypominamy, że obowiązkiem kandydatów do bierzmowania jest szczególna praca nad sobą, czemu służy regularna, comiesięczna spowiedź i Komunia św. Troska o religijne wychowanie dzieci – o udział w katechezie i Mszy św. niedzielnej – jest pierwszorzędnym obowiązkiem rodziców.
  6. W sobotę odpust w Stróżach Małych ku czci MB Bolesnej; Msza św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie mieszkańców tamtej miejscowości.
  7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. Msza św. o godz. 12.30 i po niej nabożeństwo. Przychodźmy do tej Świętej ze wszystkimi naszymi trudnymi sprawami.
  8. 29 września odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Po jej zakończeniu wybierzemy się do grobu śp. Ks. Tomasza Grzywny do Grodziska z okazji I rocznicy śmierci. Zbiórka i wyjazd pielgrzymów o godz. 7.00 z przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego (dawne Okęcie). Pielgrzymów prosimy o zabranie parasoli i krzesełek. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zapraszamy, szczegóły w gablocie.
  9. I Komunia św. będzie jak zwykle w II niedzielę maja.
  10. Warto czytać prasę katolicką, dobre książki, słuchać radia katolickiego i telewizji. Zachęcamy!
22 września 2018|