XXII Niedziela zwykła – 2.09.2018 r.

  1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, Stolicy Mądrości i Matki Nieustającej Pomocy na czas nauki szkolnej.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za ofiary serdeczne: Bóg zapłać!
  3. W liturgii: poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, sobota – święto Narodzenia NMP.
  4. Za tydzień rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowawca chrześcijański w procesie rozeznawania powołania”. Prosimy o szczerą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
  5. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze św.: II LO – godz. 8.00, Gimnazjum, SP 2 i SP 8 – godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli, rodziców i dziadków.
  6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w Płowcach i Stróżach spowiadamy przed I piątkiem od godz. 16.00, a w kościele od godz. 17.00. W I piątek spowiadamy od godz. 16.00. Prosimy jeszcze raz dzieci i młodzież, by z czystym sercem rozpoczęli nowy rok nauki.
  7. Koło Rodziny Radia Maryja zaprasza na spotkanie w sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu w dniu 17 września. Koszt wyjazdu 35 zł od osoby; zbiórka 17 września o godz. 8.00, przystanek autobusowy przy galerii (ul. Słowackiego). Informacje u p. Marii i p. Teresy. Afisz w gablocie.
  8. W związku z zamiarem wydania książki autorstwa śp. Ks. Tomasza Grzywny pt. „Zbierzcie pozostałe ułomki – Rozważania na rok kościelny 2016-17”, chętnych, którzy pragną mieć w swoich zbiorach tę książkę, prosimy o wpisywanie się na listę znajdującą się w zakrystii, z podaniem swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Zapisy trwać będą do 9 września br. Cena jednego egzemplarza 12 zł. Płatność przy odbiorze książki. Książka jest w końcowym etapie przygotowania i ukaże się na I rocznicę śmierci Ks. Tomasza.
  9. Zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się w naszym kościele w następną niedzielę, tj. 9 września o godz. 19.00. Wystąpi zespół „Soul” pod dyrekcją p. dr Moniki Brewczak i inne osoby zgłoszone przez archiprezbiterat sanocki. Zapraszamy!
22 września 2018|