17 Niedziela zwykła – 29.07.2018.

 1. We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, zwany miesiącem trzeźwości. Na potwierdzenie tego w dniu 25 sierpnia 2018 roku, w Myczkowcach, u Królowej Matki Pięknej Miłości, odbędzie się II Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele. Organizatorzy zapraszają rodziny, małżeństwa, narzeczonych, dzieci, młodzież a szczególnie wszystkich zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości. Zapewne podobne uroczystości będą też w Miejscu Piastowym, tak jak każdego roku. Szczegółowe informacje zostaną przekazane nieco później.

 2. W tym tygodniu, we środę, kończy posługę w naszej parafii ks. Adrian Sroka. Dziękujemy bardzo za ten czas posługi, przeżywany z sumiennością i gorliwością. Życzymy mu, aby jako neoprezbiter rozwijał się nadal i zdobywał kolejne doświadczenie na nowej placówce. Na jego miejsce przychodzi także na trzy tygodnie ks. Grzegorz Rejman z parafii Dąbrówki k/Łańcuta, który będzie posługiwał do 22 sierpnia.

 3. Od dnia 25 sierpnia do pracy duszpasterskiej w parafii przychodzą dwaj księża: Jakub Fejkiel, który pracował dotychczas w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie oraz Mateusz Sławiński, który pracował w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej. Przypominamy, że do parafii Trójcy Przenajświętszej do Krosna odchodzi ks. Łukasz Piróg. Za trud pracy duszpasterskiej, zaangażowanie w wiele posług, z serca dziękujemy księdzu ŁUKASZOWI i życzymy Bożego błogosławieństwa w tamtejszej parafii.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.15 zaczniemy nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Jest czas urlopów, wakacji, więc skorzystajmy z takich możliwości. Na zakończenie tego nabożeństwa procesjonalnie, z figurą Matki Bożej Fatimskiej, urządzimy procesję, więc prosimy o lampki czy świece, które zapalimy.

 5. W pierwszy czwartek w Płowcach i Stróżach spowiadamy od godziny 16.00, zaś w kościele parafialnym od godziny 17.00. W piątek spowiadamy od godziny 16.00.

 6. We czwartek, w Płowcach, przypada odpust Matki Bożej Anielskiej. Mszę świętą odprawimy o godzinie 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkulą”.

 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich kapłanów, zwłaszcza księży proboszczów. Dla nas, w tym roku, kiedy jest zmiana księdza proboszcza, jest to tym bardziej aktualna prośba o modlitwę.

 8. Przekaz p. burmistrza Tadeusza Pióro: „Pragnę poinformować Księdza Prałata, że na mój wniosek Rada Miasta Sanoka na posiedzeniu w dniu 19 lipca 2018 roku, jednomyślnie podjęła uchwałę w sprawie budowy pomnika Św. Michała Archanioła w Sanoku. Przedmiotowa uchwała wyraża zgodę na budowę i usytuowanie pomnika na terenie Placu Św. Michała zgodnie z przedłożonym przez Komitet budowy projektem i proponowanym miejscem jego usytuowania”. Podpisany p. burmistrz Tadeusz Pióro.

 9. Ze swej strony pragniemy poinformować, że trwają prace odlewnicze tego pomnika, a wkrótce rozpoczną się prace na Placu imieniem Św. Michała Archanioła, który jest patronem naszego Miasta. Dlatego z tego miejsca pragniemy podziękować tak Panu Burmistrzowi jak i Radnym Miasta za przychylne ustosunkowanie się do tej podniosłej decyzji. Niech Św. Michał Archanioł patronuje mieszkańcom naszego Miasta i chroni od wszelkiego zła.

 10. I jeszcze jedna informacja: „Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Śródmieście na otwarte spotkanie z Burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Pióro oraz Posłem na Sejm RP Piotrem Uruskim. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 lipca, o godzinie 17.00 w Klubie Górnika, przy ul. Grzegorza 2.

 11. Do ogłoszenia w Płowcach i Stróżach: W tych miejscowościach organizowane są półkolonie teatralno – muzyczne dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich Gminy Sanok. Warsztaty są bezpłatne i jest to jedyny taki projekt na Podkarpaciu. Serdecznie zapraszamy szczególnie uczestników z Płowiec i Stróżów. Warsztaty zaczynają się 30 lipca (od jutra) i trwać będą do 12 sierpnia. Zapisać się można w Wiejskim Centrum Kultury w Płowcach. Początek, godz. 10.00. Informacje powyższe przekazuje p. Małgorzata Haduch współorganizatorka i prowadząca warsztaty.

28 lipca 2018|