16 Niedziela zwykła – 22.07.2018 r.

  1. Przypominamy, że od tygodnia posługuje w naszej parafii ks. Adrian Sroka, który został do nas posłany do wakacyjnej pomocy. Dziś do południa głosi kazania. Jest po święceniach i życzymy mu wielu łask Bożych na niwie kapłańskiej posługi.

  2. Dziś wydajemy ostatni numer naszej parafialnej gazetki „Góra Przemienienia”. Wydawaliśmy ją przez pełnych 15 lat. Wszystkim współpracownikom jak i czytelnikom, z serca dziękujemy.

  3. Dziś także po każdej Mszy świętej święcimy pojazdy. Prosimy – o ile to możliwe – o podjeżdżanie pod kościół. Ofiary jakie z tej okazji będą składane, jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, będą przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy w krajach misyjnych.

  4. Dziś także przypada dziesiąta rocznica śmierci ks. Jacentego Matuszewskiego. Jego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, podobnie jak i zmarłych w ostatnim czasie Macieja Szwedkowicza, Anielę Sajnóg, Kazimierza Wajdę i Piotra Marszałka. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

  5. Jutro święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy. Chętnych zapraszamy na którąkolwiek z jutrzejszych Mszy świętych.

  6. We środę św. Jakuba Apostoła. Swoimi modlitwami obejmować będziemy cały Kościół święty na czele z papieżem Franciszkiem i naszym biskupem Adamem.

  7. We czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlić się będziemy tak w intencji Rodziców, jak i naszych Dziadków.

  8. Z okazji 40. rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, cenie 4 zł można nabyć krótką biografię „Wszystko o świętym Janie Pawle II”.

  9. Wszystkim na nadchodzący tydzień życzymy wielu pięknych chwil, pogody ducha i Bożego błogosławieństwa.

22 lipca 2018|