UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018.

  1. Dziś w naszym kościele o godzinie 13.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta w intencji Ochrony Życia. Po Mszy świętej procesjonalnie udamy się do skansenu na piknik rodzinny. Zapraszamy wszystkich chętnych z całego Sanoka.

  2. Zostały podane zmiany jakie zostaną przeprowadzone 18 sierpnia dla księży proboszczów, a 25 sierpnia dla księży wikariuszy. W miejsce przechodzącego na emeryturę ks. Andrzeja Skiby, dotychczasowego proboszcza, na jego miejsce przychodzi ks. dr Roman Froń, dotychczasowy proboszcz w Jaćmierzu. Obejmie on obowiązki dziekana i archiprezbitera. Ks. Łukasz Piróg zostaje przeniesiony do Krosna Fary, do parafii pw. Trójcy Świętej. Przyjdą do nas dwaj księża: Mateusz Sławiński pracujący dotychczas w parafii Jasienica Rosielna oraz Jakub Fejkiel, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Ponadto: na czas wakacji, kiedy nasi księża będą zajęci czy to prowadząc pielgrzymkę do Częstochowy czy rekolekcje oazowe, pomagać nam będą księża: od 17 lipca do 2 sierpnia ks. Adrian Sroka z Bolestraszyc oraz od 3 do 22 sierpnia ks. Grzegorz Rejman, z parafii Dąbrówki k/Łańcuta. Z pewnością będzie urozmaicenie. Wszystkich, a szczególnie nowego Księdza Proboszcza przyjmijmy z życzliwością, wspomagając wszystkich swoją modlitwą. W naszej parafialnej gazetce można przeczytać więcej.

  3. We wtorek w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskioego, patrona miasta. Zapraszamy do wspólnych modlitw w intencji naszej małej Ojczyzny oraz o świętość życia i umiejętność niesienia pomocy potrzebującym.

  4. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte odprawimy w następujących godzinach: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 oraz 17.00 i 18.30. W Stróżach Małych odprawimy mszę świętą o godzinie 17.00, a w Płowcach, o godzinie 18.00.W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  5. Następna niedziela wypada już pierwszego lipca. Jest to niedziela wakacyjna, więc – jak każdego roku – nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00, ale o godzinie 18.00 i 20.00. O godzinie 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę modlitwę.

  6. Ks. Adam Szozda z Brzegów Dolnych, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania i zbierał ofiary na swój kościół, zebrał 13 tysięcy trzydzieści złotych, za co z serca dziękuje.

  7. Za tydzień, 1 lipca, kazania głosił będzie ks. Wiesław Marecki, który także pracował w naszej parafii, a obecnie przyjechał na urlop z Kamerunu. Raz jeszcze ośmielamy się prosić o materialne wsparcie dla niego. Ofiary można będzie składać do puszek.

  8. Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Wójtostwo na otwarte spotkanie z Burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Pióro oraz Posłem na Sejm RP Piotrem Uruskim. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 27 czerwca br. o godzinie 17.00 w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek”. Wkrótce odbędą się kolejne spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic”.

  9. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

23 czerwca 2018|