Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018.

  1. Dziś parafia nasza przeżywa swoje wielkie święto: prymicje ks. Szymona Kota, naszego parafianina. Życzymy mu wielu łask Bożych, radości płynącej z kapłaństwa, ofiarnej pracy dla dobra dusz nieśmiertelnych, błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, Jedynego i Najwyższego Kapłana oraz opieki Matki Bożej kapłanów.

  2. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 9.300 dzieci klas czwartych obchodzić będą swoją pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii świętej. Niech umacniają się w wierze, aby ich życie oparte było na mocnych fundamentach. Rodzice tych dzieci ofiarowali także Mszę świętą za duszę śp. ks. Tomasza Grzywny, którego pamięć nadal trwa.

  3. Dziś wypada nabożeństwo do św. Rity, ale ze względu na prymicje, zostanie ono przesunięte na majówkę, na godzinę 17.00. Po Mszy św. o godzinie 12.30, poświęcimy tylko róże.

  4. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

  5. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze święte odprawimy w następujących godzinach: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 oraz o godz. 17.00 i 18.30. W Stróżach Małych odprawimy Mszę św. o godzinie 17.00, a w Płowcach o godz. 18.00.

  6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się w intencji wszystkich kapłanów, także seniorów oraz o nowe powołania kapłańskie.

  7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś nie dopełnił jeszcze tego obowiązku, może to uczynić w tym tygodniu.

  8. Dziś gościmy Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek, z Miejsca Piastowego, która pracuje na misjach w Kamerunie. Wesprzyjmy ją materialnie, ile tylko możemy, za co Siostra z serca dziękuje.

  9. W ciągu dwóch ostatnich tygodni po nagrodę do Pana odeszli: Daniel Lorenc, Stanisław Adamski, Emilia Zamorska, Tadeusz Adamski, Janina Karska, Maria Podkalicka i Stanisław Barański. Niech Pan przyjmie ich do swojej chwały.

20 maja 2018|