Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018

  1. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 11.00, dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. To wielkie wydarzenie parafialne, a głównie rodzinne i głębokie przeżycie dla samych dzieci. Na rodzicach ciąży obowiązek, aby swoim dzieciom dawali przykład żywej wiary, wzorowych praktyk religijnych, przystępowania do sakramentów świętych, udziału w coniedzielnych Mszach świętych. Dzieci, ich rodziców, zapraszamy na tzw. Biały Tydzień.

  2. We środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

  3. Od czwartku trwa nowenna przed święceniami kapłańskimi, które przyjmą diakoni: Szymon Kot i Jakub Jakubowski, w gronie swoich kolegów. Modlimy się o umocnienie ich w powołaniu, godne przyjęcie święceń, a potem o gorliwość w spełnianiu obowiązków kapłańskich. Święcenia kapłańskie odbędą się w Archikatedrze przemyskiej, w sobotę, 19 maja. Już na drugi dzień po święceniach, czyli 20 maja, ks. Szymon Kot, o godz. 12.30, odprawi prymicyjną Mszę świętą w naszym kościele i udzieli uroczystego błogosławieństwa. Zapraszamy na tę uroczystość.

  4. Od piątku trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu. Kandydatów do święceń diakonatu polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach i prosimy o umocnienie Duchem Świętym.

  5. W sobotę, od godziny 9.00 spowiadać będziemy dzieci klas czwartych, które obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii świętej, zaś w najbliższą niedzielę, o godzinie 9.30 zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.

  6. Także w niedzielę mimo natłoku ważnych wydarzeń gościć będziemy Siostrę zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek, która wraz z księżmi Darażami pracowała na misjach w Kamerunie, a która podzieli się krótkimi refleksjami. Chcemy także wspomóc ją materialnie.

  7. Otrzymaliśmy zaproszenie na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń, która odbędzie się 19 maja, też w najbliższą sobotę. Początek o godzinie 11.00 w Sanktuarium św. Biskupa Józefa S. Pelczara w Korczynie. Drogę Krzyżową do ruin zamku w Odrzykoniu w obecności relikwii św. Jana Pawła II poprowadzi ks. Janusz Zajdel. Rozważania każdej stacji poprzedzone będą świadectwami osób wyzwolonych. Mszy świętej na zakończenie przewodniczyć będzie ks. Jan Seremak. Homilie wygłosi ks. Stanisław Czenczek. Po Mszy świętej dla wszystkich gorący posiłek i AGAPE.

12 maja 2018|