Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018 r.

  1. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 uroczystą Mszę świętą prymicyjną odprawi ks. Jakub Jakubowski, który w okresie Wielkiego Postu jako diakon posługiwał w naszej parafii. Na kapłańskiej drodze posługiwania życzymy mu obfitych łask Bożych, duchowej radości z pełnionych funkcji, ludzkiej życzliwości oraz opieki Matki Najświętszej, jak również świętego Patrona.

  2. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Prosimy o częstsze korzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania, nie tylko raz w roku, aby stale żyć w przyjaźni z Bogiem i ludźmi. Wiemy jak długie są kolejki przed każdymi Świętami, którym nierzadko towarzyszy pośpiech i zdenerwowanie czy zdążymy się wyspowiadać. Przypominamy, że spowiadamy każdego dnia, podczas poszczególnych Mszy świętych. Każdego dnia jest okazja do spowiedzi.

  3. We czwartek, 31 maja, przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA czyli BOŻE CIAŁO. O godzinie 10.00, w kościele Chrystusa Króla rozpocznie się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Kapłanów Miasta, po której wyruszy procesja do naszego kościoła. Nasz ołtarz będzie usytuowany przy kościele, gdyż tu będzie zakończenie procesji. Tradycyjnie, już od wielu już lat w dużych miastach jest tylko jedna procesja eucharystyczna, która powinna jednoczyć wszystkich wierzących. Zachęcamy do udziału w tej Mszy świętej i procesji oraz do godnego w niej uczestnictwa. Starajmy się nie rozmawiać, aby dać świadectwo swojej wiary, uwielbienia i szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Do udziału w tej Mszy świętej zapraszamy wszystkich parafian, którzy tylko mogą wziąć udział także i w procesji. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Prosimy je, aby przyszły w strojach komunijnych. Prosimy także małe dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Prosimy, aby dzieci do sypania kwiatów, przychodziły przez całą oktawę. Procesja odbywać się będzie po wieczornej Mszy świętej i będzie połączona z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z Mszą świętą o godzinie 10:00 w naszym kościele oraz naszym w niej udziale i procesji, nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00. Na zakończenie procesji będzie Msza święta, ta z godziny 12:30. Po południu Msze święte pozostają bez zmian.

  4. W piątek, po Bożym Ciele, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

  5. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy świętych na Boże Ciało pozostaje bez zmian. Natomiast za tydzień, w niedzielę, Msza święta w Stróżach zostanie odprawiona o godzinie 9.00, zaś w Płowcach o godzinie 11.00. Będą połączone z procesjami. Na Boże Ciało mieszkańców tych wiosek prosimy na centralne uroczystości.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Stróżach i Płowcach spowiadać będziemy we środę od godziny 16.00. Prosimy korzystać ze spowiedzi przed lub w czasie Mszy świętych na Boże Ciało. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od godziny 16.00.

  7. W pierwszą sobotę miesiąca wypada nabożeństwo fatimskie. Zaczniemy je o godzinie 17.15. Porządek tego nabożeństwa, jak w każdym miesiącu. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby wsłuchiwać się w przesłanie Maryi płynące z Fatimy, a które jest wciąż aktualne. Na procesję z Najświętszym Sakramentem weźmiemy także Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Podczas procesji śpiewać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  8. Zaczynają się gorące dni, a nadejdą zapewne nawet upały, które mocno dają znać o sobie. Przypominamy jednak, że kościół jest miejscem świętym i obowiązuje w nim strój przyzwoity.

  9. Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 1 w Sanoku serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się 9 czerwca (sobota) o godz. 9.30 -13.00 na terenie przedszkola ul. Rymanowska 15.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, gdzie jest wielość ciekawych tematów, które mogą nas zainteresować i ubogacić duchowo czy intelektualnie.

25 maja 2018|