6 Niedziela Wielkanocy – 06.05.2018 r.

  1. Na dzisiejszą majówkę połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych zapraszamy na godzinę 17.00. Zachęcamy i zapraszamy do śpiewów Litanii czy pieśni maryjnych przy kapliczkach, których jest sporo na terenie parafii. Niech chwała Maryi rozbrzmiewa przy naszych domach, w naszym rejonie. Majówki w kościele, w dni powszednie, rozpoczynamy o godzinie 18.00, a po nich Msze święte.

  2. W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje czyli Dni krzyżowe. Modlić się będziemy o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

  3. We wtorek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego księdza biskupa Stanisława Jamrozka, którego otaczamy naszą modlitwą.

  4. We czwartek rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi naszego parafianina, diakona Szymona Kota oraz diakona Jakuba jakubowskiego, który w okresie Wielkiego Postu posługiwał w naszej parafii. Niech Duch Święty zstąpi na nich oraz wszystkich przygotowujących się do święceń, umocni ich w wierze i doda odwagi do przepowiadania Ewangelii.

  5. W piątek zaś rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W ten dzień dzieci klas trzecich z naszej parafii podczas Mszy świętej o godzinie 11.00, przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. W tym dniu w kościele będzie dużo wiernych, więc tych, którzy zawsze chodzą na Mszę świętą o godzinie 11.00, prosimy o wybranie sobie innej godziny. To dla celów praktycznych.

  7. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych, najbliższej rodziny, będzie w sobotę poprzedzającą, od godziny 9.00. Także już dziś informujemy, że w dniu 20 maja o godzinie 9.30, będzie rocznica Pierwszej Komunii świętej. Natomiast o godzinie 12.30, ks. Szymon Kot odprawi swoją pierwszą Mszę świętą, zwaną prymicyjną. O szczegółach jeszcze poinformujemy.

  8. Przypominamy komunikat z ubiegłej niedzieli: Burmistrz Miasta Sanoka oraz nasza Parafia organizują w dniu dzisiejszym na Rynku w Sanoku Dzień Papieski. Wydarzenie to rozpocznie się wspólną modlitwą – Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. W programie: pokaz talentów młodzieży zatytułowany „Młodzi dla Jana Pawła II”, wspólny taniec „belgijka”. O godzinie 18.00 na scenie wystąpi Alicja Majewska wraz z Włodzimierzem Korczem. Zapraszamy”.

  9. WIECZÓR MIŁOSIERDZIA w Zboiskach

5 maja 2018|